Background

Internews Kosova ėshtė organizatė jo-qeveritare, e themeluar nė vitin 1999, nga njė ekip guximtar i ndėrkombėtarėve dhe vendorėve. Si e tillė ajo ėshtė anėtare e Internews International.

 

Për ne

Internews Kosova ėshtė njė Organizatė Jo-Qeveritare, e themeluar nė vitin 1999 dhe ėshtė anėtare e rrjetit ndėrkombėtar tė organizatave tė ngjashme Internews International.

Internews Kosova ka arritur tė zhvillojė projekte nga fusha e trajnimit pėr media dhe prodhimit tė produkteve mediale falė pėrkrahjes partnėrėve tė mėposhtėm:   Balkan Investigative Reporting Network UNDP European Commission UNICEF Balkan...

Lexo më shumë
 
 

Prodhimet Mediale

  • Marrėveshjet Pėr Tė Mos u Marrė Vesh Mes Prishtinės e Beogradit

    Nė emisionin "TEMA", tė drejtuar nga Faik Ispahiu, dy kryenegociatorėt e Prishtinės dhe Beogradit, Edita Tahiri dhe Marko Gjuriq, flasin pėr njohjen e diplomave nga tė dyja vendet, drejtėsinė, telekomin, kadastrėn, Asociacionin e Komunave Serbe nė Kosovė dhe intergrimin e stafit tė "Mbrojtjes Civile" serbe nė institucionet e Kosovės.

    Lexo më shumë
 
 

Partnerët

Internews Kosova ka arritur tė zhvillojė projekte nga fusha e trajnimit pėr media dhe prodhimit tė produkteve mediale falė pėrkrahjes partnėrėve tė mėposhtėm:   Balkan Investigative Reporting Network UNDP European Commission UNICEF Balkan...

Lexo më shumë